טיפול באלופסיה אראטה באמצעות מזו-רולר/מזו-פן

אלופסיה אראטה הינה מחלה אוטו-אימונית שבה המערכת החיסונית תוקפת את זקיק השערה. המחלה גורמת לנשירת שיער בחלקים של הקרקפת, או בכל הקרקפת, או אפילו בכל הגוף. היא יכולה לעבור מעצמה תוך פרק זמן לא מוגדר והיא יכולה גם לא לעבור לעולם. היא לא מסוכנת אבל יש לה השלכות נפשיות, בעיקר על נשים, עקב איבוד השיער.

נעמה (שם בדוי) הגיעה אלי עם אימה ובקשה שאטפל בה בעצמי. במאמר מוסגר, אלופסיה הינה אחת האינדיקציות הברורות לטיפול במזו-רולר. לא הסכמתי כמובן. אני אף פעם לא לוקחת מטופלים מאחר וזו העבודה של הלקוחות שלי - רופאים/אות וקוסמטיקאיות. הטיפולים היחידים אותם אני מבצעת הינם טיפולי הדגמה. אולם במקרה הזה, הקוסמטיקאית שלה התקשרה ובקשה באופן מיוחד שאני אטפל בה. נעמה בחורה צעירה, ספורטאית, עורכת דין, מאוד פעילה, מאוד אופטימית ועם חיוך כובש. המחלה תקפה אותה אחרי תקופה משברית ומעט אחרי שנעמה ובן זוגה החליטו להינשא. הקוסמטיקאית של נעמה, כך התברר, היא חמותה לעתיד... מצב עדין למדי...
 
נעמה אובחנה עם אלופסיה אראטה אוניברסליס - כלומר נשירת שיער בכל הגוף. היא קיבלה בבית חולים כדורי קורטיזון במשך חודש וחצי ושום דבר לא זז. התחלנו את הטיפול במצב שבו לנעמה נשאר מעט שיער על הראש.
 
בשלב ראשון היה צריך להחליט מה עושים עם השיער שנשאר. אפשר כמובן לבצע את הטיפול במזו-רולר גם כשהשיער מלא; פשוט פותחים שבילים בשיער ועוברים בכוון אחד. אבל הרבה יותר נוח לבצע את הטיפול אחרי תספורת קצרה, בפרט במצב של נשירה מתקדמת. כך גם ניתן לראות את השפעת הטיפול ביתר קלות. 
 
 
נעמה מוותרת על מה שנשאר
 
 
נעמה אחרי התספורת
 
נעמה עברה שמונה טיפולים בהפרשים של חמישה ימים. שניים ראשונים אצלי, חמישה נוספים אצל הקוסמטיקאית שלה, ועוד טיפול אצלי. הטיפולים בוצעו במזו-רולר, ועם מזו-קוקטייל מיוחד (HAIR-G) לטיפול באלופסיה. התוצאות החלו להראות כעבור חודש. לפני טיפול במזו- רולראחרי 38 יום
 
 

אחרי 133 יום


כפי שניתן לראות, אחרי 38 יום החל לצמוח שיער בריא ומלא. ישנם עדיין מקומות בהם הצמיחה לא שלמה וההתעוררות של השיער החדש יותר איטית, אבל אני מאמינה שבקרוב נעמה תוכל לעמוד מתחת לחופה עם שיער מלא ויפה בתספורת אופנתית.

לסיום, חשוב להדגיש שאי אפשר להקיש מהצלחה אחת על יעילות הטיפול באופן כללי, אולם השימוש במזו-רולר לטיפול באלופסיה אראטה מאוד נפוץ בחו"ל.


טיפול באלופסיה אראטה באמצעות מזו-רולר/מזו-פן

הרצאה של דר' אסף זעירא
חדשות: הרצאה של דר' אסף זעירא
לפרטים
לכל שאלה, מלאי פרטים ונחזור בהקדם:
אימייל שדה חובה
אימייל לא תקין
שם שדה חובה
טלפון שדה חובה