מבקיעים את הדרך לעומק העור


מתחילים את הרשומה הראשונה עם המון מרץ וגם מעט התרגשות. יש כל כך הרבה מה לכתוב וצריך לבחור במה להתחיל. בחרתי לנושא ראשון את הכותרת הזו מאחר ומדובר באחד מהנושאים הכי מרתקים כיום בעולם הקוסמטיקה. החשיבות של החדרת החומרים הפעילים לעומק העור הייתה ברורה כל הזמן אבל לא היה ברור עד כמה חומרי הטיפוח נכשלו במילוי תפקידם (מההיבט הזה לפחות). הדגש בעולם הקוסמטיקה עובר כיום מהמרכיבים אל ההולכה – כלומר, מהחומרים הפעילים שנמצאים בקרמים ובסרומים, אל הדרך שבה מוליכים אותם אל המקומות הנכונים בתוך העור.

במשך שנים חינכו אותנו לבדוק היטב את המרכיבים שמופיעים על גבי האריזות של מוצרי הטיפוח שאנו קונות, אלה קובעים אם בכלל נמשיך ונתקדם לשלב ההתנסות. גם אני, בעבודתי במשך שנים רבות כמנהלת השיווק של מותג קוסמטיקה מקצועית מוביל, למדתי את הקוסמטיקאיות שלי לבחון היטב את הרכב החומרים, הריכוזים שלהם והשילובים ביניהם. אלא שהחומרים, הריכוזים והשילובים הם לא העיקר.

המגמה המסתמנת בשנים האחרונות בעולם הקוסמטיקה הינה שיש לשים דגש רב יותר על ההולכה. חברות הקוסמטיקה הגדולות כמו Estee Lauder Laboratories מסיטות תקציבי פיתוח הולכים וגדלים לתחום הזה. פריצות הדרך הגדולות קשורות פחות לחומרים ויותר לשיטות שיאפשרו להעביר את החומרים הפעילים למקומות בעור בהם הם יוכלו להועיל הכי הרבה. שכן מה הטעם בקרם יקר אם ממילא הוא לא מצליח לחדור לעומק העור, ולהגיע אל התאים שזקוקים לו ביותר – אל התאים בשכבת הדרמיס ששומרים על מראה העור צעיר וזוהר.

ידוע כיום שרק חלק זעום מקרם לחות רגיל (פחות מ 0.3%) מצליח לחדור לשכבת הדרמיס ושאר הקרם מתייבש או במקרה הטוב, מזין בלחות את שכבת העור החיצונית ביותר (Epidermis), אשר ערוכה כמו קיר לבנים – מחסום שמונע חדירה של חיידקים בקטריות ווירוסים. למעשה הקרם נעצר כבר בשכבה החיצונית של האפידרמיס (Stratum Corneum), שכבה אשר בנויה מתאים מתים כדוגמת אלה שבונים את הציפורניים.

העברת חומרים דרך העור למערכת הדם ידועה כבר כמעט עשרים שנה. מדבקת העור הראשונה שפותחה היתה לחולים במחלת ים (kinetosis / motion sikness). מאז התפתחו מדבקות ניקוטין, מדבקות לשיכוך כאבים, מניעת הריון, טיפול באלצהיימר ומחלות רבות אחרות. המדבקה מאוד יעילה בטיפולים שדורשים ספיגה אטית של חומרים במערכת הדם, בשונה מתרופות שנלקחות בבליעה ואשר נספגות דרך מערכת העיכול בפרק זמן קצר.

אז מה עושה בדיוק את ההבדל בין חומרים שלא מצליחים לחדור את העור, לבין חומרים כמו אלה הנמצאים במדבקות ואשר מצליחים לחדור את כל שכבות העור? מממ...  נשאיר אתכן במתח לרשומה הבאה :) 


מבקיעים את הדרך לעומק העור

מעבדות היקארי בפייסבוק
חדשות: מעבדות היקארי בפייסבוק
לפרטים
לכל שאלה, מלאי פרטים ונחזור בהקדם:
אימייל שדה חובה
אימייל לא תקין
שם שדה חובה
טלפון שדה חובה