מזותרפיה - מהי טכניקת המזותרפיה?


מזותרפיה - היסטוריה

בשנת 1952 בצרפת התחיל ד"ר מישל פיסטור לטפל בחולים שלו בשיטה חדשה. במקום להזריק תרופות בשיטה הרגילה לעומק רקמת השריר, הוא הזריק בצורה שטחית לתוך העור, בקירבה לאיזור המטופל.

הרעיון מאחורי הטיפול היה שהחומר נשאר מתחת לעור זמן רב, ולכן פרק הזמן בין הטיפולים יהיה ארוך יותר מאשר בטיפולים קונבנציונאלים. הוא הגדיר את זה: "כמות קטנה, לעתים רחוקות, במיקום קרוב".  וכך נולדה לה טכניקת המזותרפיה.

בתחילה, כאמור, היא שימשה לטיפול בכאבים ולבעיות רפואיות נוספות. אף היום הטכניקה נלמדת בבתי ספר לרפואה ברחבי צרפת, היא כלולה בסל הבריאות הצרפתי ורק רופאים מוסמכים רשאים לטפל בה. עם הזמן הלכה והשתכללה השיטה, והיום ניתן לבצע בעזרתה טיפולים קוסמטיים רבים. 

מזותרפיה - טכניקה

אחת השיטות המוכחות לטיפול בתופעות הזדקנות העור לסוגיהן, היא טכניקה הנקראת מזותרפיה. זוהי פרוצדורה קוסמטית לא כירורגית, כלומר כזו שלא נדרשת עבורה תהליך של הרדמה, חיתוך עור או הכנות מוקדמות, בה מוזרקות לאזור הטיפול, למשל אזור הפנים והצוואר, כמויות מזעריות של תרכובות, המורכבות ממינרלים, חומצות אמינו, חומצות גרעין ומוויטמינים. 

במסגרת טיפולי המזותרפיה מוזרקים לעור חומרים המעוררים תהליכי התחדשות, וכן ייצור שני חלבונים (קולגן ואלסטין) המסייעים במילוי ואלסטיות העור ובשיפור מרקם העור.

אל שכבת העור האמצעית (דרמיס) מוחדרות התרכובות, כולן המותאמות באופן אישי למטופל/ת ולסוג הטיפול. החומרים מסייעים במתיחת העור ובשמירה על רעננותו, וכך מעור עייף ומלא קמטים, ניתן לקבל עור קורן, מתוח ובריא. הטיפול מחליף את סכין המנתחים. הניתוחים הפלסטיים שנעשים כיום בתדירות גבוהה כל כך, הם יקרים, כואבים וזמן החלמה מהם ארוך. בעזרת מזותרפיה ניתן לקבל את אותן התוצאות, בהליך רפואי פשוט ומשתלם. 

את טיפולי המזותרפיה ניתן לבצע החל מגיל 25 בלבד , והם מיועדים לאזורים כגון הפנים, הצוואר, גב כף היד והבטן התחתונה.

חשוב לציין, עם זאת, כי למרות שמדובר על הליך שאינו הליך כירורגי ועל טכניקה שנעזרת בחומרים טבעיים שהגוף שלנו מורגל אליהם ומכיר אותם, הרי שעדיין יכולות להיווצר תופעות לוואי מינימאליות כגון תחושות של צריבה קלה וכאב מקומי, תגובות אלרגניות ואפשרות לנפיחות באזור ההזרקה, אך אלו תופעות החולפות בתוך שעות ספורות בלבד.

שימו לב שהטיפול לא מכוון למטרות הצרת היקפים והוא אינו מכוון לשכבת ההיפודרמיס שהיא השכבה השלישית של העור. השם מזותרפיה (מזו=אמצע, תרפיה=טיפול) מתייחס לשכבת הדרמיס שהיא השכבה האמצעית (השנייה) של העור.

אין להשתמש בטיפול הזה בשמנים אתרים, אלא בחומרים שמשמשים אבני בניין של העור, כמו חומצות אמינו, ויטמינים, מינרלים וכדומה. למעשה שמנים וחומרים שמבוססים על פאזה שומנית מאוד לא רצויים בטיפול מאחר ויש להם נטייה להזדהם בקלות. בנוסף, שמנים אתריים באופן ספציפי בעייתיים במיוחד מאחר ויש ביניהם לא מעט אלרגנים.
מזותרפיה - מהי טכניקת המזותרפיה?

היקארי באקדמיה ליופי שבעפולה
חדשות: היקארי באקדמיה ליופי שבעפולה
לפרטים
לכל שאלה, מלאי פרטים ונחזור בהקדם:
אימייל שדה חובה
אימייל לא תקין
שם שדה חובה
טלפון שדה חובה